aek-logo

Özel AEK Anaokulları'nda Eğitim

yabanci-dil

Tam Gün İngilizce (Çift Dil)

Çift dilli eğitim; hafıza, odak, aynı anda birçok görevi yerine getirebilme, yaratıcılık, kavrama, mental esneklik gibi bilişsel becerileri geliştirir.

Çift dilli eğitim modelimizde çocuklarımız görsel ve işitsel olarak İngilizceyi doğal öğrenme sürecinde alır. Kolaylıkla günlük yaşam alanına aktarıp pekiştirir.

Almanca

Erken yaşta dil öğrenmek sadece dil gelişimi değil zihinsel gelişimini de olumlu etkiler. Almanca eğitiminde çocuklarımıza kulak dolgunluğu veriyoz. Dil öğrenimi için gerekli alt yapıyı hazırlıyoruz.

jimnastik

Performans Odaklı Cimnastik

Cimnastik, motor becerilerinin tamamını bünyesinde barındıran ve gelişimi sağlayan tek spor dalıdır.

Küçük yaşlarda başlanmasının sebebi vücuttaki eklem ve kas yapısının kolay şekillenebilir olmasıdır.

AEK Anaokulları olarak cimnastiğin önemini biliyor, gelişimini takip ediyor ve çocuklarımızı bu yönde destekliyoruz.

Dünya Toplum Dansları

Dans etmek, çocukların enerjisini dışarı atmalarının yanında vücut organlarının büyümesine ve gelişmesine yardımcı olan bir aktivitedir. Takım halinde çalışmayı öğrenmek, işbirliği yapmak ve başkalarına güvenmek şeklinde de sıralanabilir. Dans ederek ilgi alanlarının ve yeteneklerinin farkına varan çocuklar kendi alanlarını oluşturur ve böylece hayal dünyalarını genişletirler. Farklı kültürlerin danslarını tanıyarak hayatın her alanında daha başarılı ve girişken olurlar.

mental-aritmetik

Mental Aritmetik

Çocuğa aritmetik yeteneği kazandırmanın yanı sıra, onun yaratıcılığını, bellek gücünü, odaklanma ve dikkat yoğunluğunu, dinleme anlama becerilerini ve problem çözümleme yeteneklerini de geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Mental Aritmetik Eğitimi ile zihinden yapılan aritmetik işlemleri, beynin sol ve sağ loblarında atıl durumda kalmış beyin hücrelerini harekete geçirerek, nöronlar arası bağların sayısını artırarak ve aralarındaki bağları daha da güçlendirerek beynin kapasitesini artırmaktadır.

drama

Yaratıcı Drama Atölyesi

Drama eğitimi sayesinde sözsüz iletişim yönü gelişir. Bedenin sınırlarını fark eder. Doğaçlama yapma becerisi kazanır. Konuşma, dinleme, okuma, yazma becerilerini geliştirerek ifade yeteneğini artırır.

Kodlama

Okul öncesi öğrencileri okuma-yazma bilmeyen çocuklardan oluşur. Bu sebeple kodlama eğitimi şekillerle, yön kavramlarıyla, renklerle öğretilir. Bunu yaparken kalemle yönerge takibi yaparak şekiller oluşturma, kodlama ile çocuklara sağ, sol, yukarı, aşağı, sağ üst köşe, sol üst köşe, sağ alt köşe, sol alt köşe kavramları öğretilir. Kodlama eğitiminde esas amaç çocuğun sorgulayabilmesini sağlamaktır. Çocuk sorgulamayı öğrenirse kendi başına oyunlar tasarlayabilir, kendi başına proje yapabilecek aşamaya gelebilir.

akil-oyunlari

Akıl Oyunları

Çocuklarımızın yaş gruplarına uygun zeka oyunlarıyla zihinsel gelişim süreçlerini destekliyor, yaratıcılığını geliştirerek hayata hazırlıyoruz.

Başarısızlıklar karşısında mücadele vermeyi, sistemli ve disiplinli çalışmayı öğretiyoruz.

Akıl oyunları ile kuralları anlamasını sağlayarak, sosyalleşmesine de yardımcı oluyoruz.

Kazanmayı, kaybetmeyi ve bu süreçte birlik olmayı öğretiyoruz.

ritim-calisma

Müzik Orff Çalışmaları

Orff çalışmalarında; bedenin hareketlerle hazırlanmasından konuşmaların kullanılmasına, konuşmaların ritimlendirilmesinden bu ritimlerin müzik haline gelmesinin her aşaması bir “oyun”dur.

Orff yaklaşımında sonuç değil süreç önemlidir.Bu çalışmalar ile çocuklarımız keyifli ve etkileşimli bir şekilde müzikle bağlantı kurar.

Onları müziğin büyülü dünyasına adım atmaya teşvik eder.

Satranç

Satranç, çocukların problem çözme, analitik düşünme, konsantrasyon ve dikkat becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Hamleleri planlama, rakibin hamlelerini takip etme ve uzun süreli odaklanma gerektirdiği için konsantrasyon ve sabır becerilerini geliştirir.

bireysel rehberlik

Uzman Psikolog Desteği

Her çocuğun ve ailenin benzersiz ihtiyaçlarını anlamak ve onlara en uygun desteği sağlamak amacıyla bireysel rehberlik çalışmalarına özen gösteriyoruz.

Alanında uzman ekibimiz ve ebeveynlerimiz ile işbirliği içerisinde çocuklarımızın gözlem ve takibini yaparak mutlu, başarılı ve özgüvenli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlıyoruz.

1

Müzik ve Sanat

Etiam scelerisque nec elit ac efficitur duis vestibulum magna sit amet

2

Multimedya Sınıfı

Etiam scelerisque nec elit ac efficitur duis vestibulum magna sit amet

3

Akademik Testler

Etiam scelerisque nec elit ac efficitur duis vestibulum magna sit amet

4

Çizim ve Boyama

Etiam scelerisque nec elit ac efficitur duis vestibulum magna sit amet